Alternatyvusis ugdymas - tai nėra ALTERNATYVA mokymuisi, tai – alternatyva ĮPRASTAM ugdymui. Alternatyviojo ugdymo paskirtis - prisitaikyti prie individualių mokinio savybių, gebėjimų ir polinkių. Toks mokymas vis aktualesnis mūsų mokyklai. Todėl gruodžio 12d. po pamokų suskubome į Kauno pedagogų kvalifikacijos centrą, kur mokytoja ekspertė V.Mažeikienė ir vyresnioji mokytoja A.Karlienė vedė seminarą „Produktyvusis mokymasis – naujausias kelias į sėkmę“.

Jau antrus metus Kauno Rokų vidurinėje mokykloje išbandomas naujas mokymosi būdas – produktyvusis mokymasis.

Mokykloje sudaromos atskiros, nedidelės produktyviojo mokymosi klasės. Mokiniai didžiąją laiko dalį mokosi įprastai pamokose, o likusią dalį, gavę dalykų mokytojų parengtas užduotis, eina mokytis ir padirbėti į išsirinktą praktinio mokymosi vietą – tai gali būti parduotuvė, kultūros centras, vaikų darželis, vaistinė ir pan. Tokiu būdu teorinės žinios susiejamos su gyvenimu. Kiekvienam mokiniui, atsižvelgiant į jo pomėgius, domėjimosi sritis, gebėjimus, socialinius įgūdžius, sudaromas individualus mokymosi planas, viso mokymosi metu renkamas asmeninių pasiekimų aplankas. 

Lektorės gyvai pristatė vienerių šio mokymo metų rezultatus, pateikė filmuotos medžiagos su pagal šį modelį besimokančių mokinų pasisakymais , atsakė į seminaro dalyvių klausimus, pakvietė praktiškai atlikti keletą parengiamųjų užduočių.

(Produktyviojo ugdymosi modelį šalies mokyklose diegia Švietimo aprūpinimo centras, vykdydamas „Alternatyviojo ugdymo“ projektą. Jame be Kauno Rokų dalyvauja Panevėžio rajono Paįstrio Juozo Zikaro vidurinė ir Kėdainių jaunimo ir suaugusiųjų mokykla)

Plačiau apie produktyvųjį mokymą Rokuose galite pasiskaityti mokyklos parengtame informaciniame leidinyje bei portale Alternatyvusis ugdymas www.alternatyvusisugdymas.lt

  Seminaro pertraukų metu aplankėme Kauno PKC veikusias mokytojos Ritos Pocienės autorinę kūrybinių darbų paroda „Pažaidimas su linu“ bei Kauno menų darželio „Etiudas“ jubiliejinę parodą „Metamorfozės 3“

Na, o būti Kaune ir nepamatyti garsiosios  Rotušės eglės – tiesiog neįmanoma!  Kviečiame pasigrožėti.

seminaras2013 1

seminaras2013 2

seminaras2013 3

seminaras2013 4

seminaras2013 5

seminaras2013 6

seminaras2013 7

seminaras2013 8