Ikiprofesinis mokymas yra jaunimo mokyklų ugdymo turinio dalis,kuri padeda mokiniui perpasti darbo esmę,susipažinti su maisto gaminimo profesija,suteikia žinių kaip įgyti profesiją.

Baigusiems ikiprofesinio mokymo programą mokiniams kvalifikacija nesuteikiama.Ikiprofesinio mokymo turinys siejamas su profesinių mokyklų siūlomomis programomis.

Mokymosi metu mokiniai susipažįsta su maisto gaminimo sanitarijos ir higienos,bei maisto kokybės ir realizavimo reikalavimais,geba parinkti žaliavas iš kurių gaminami kuinarijos ie konditerijos gaminiai.Susipažįsta su receptūromis ir technologiniais aprašymais ir mokosi gaminti pagal receptūras.Skatinamas savarankiškumas atliekant užduotis,darbo vietos tvarkos palaikymas.

Mokiniai geba gaminti konditerijos ir kulinarijos gaminius,supranta sanitarijos ir higienos reikalavimus,bei žino kaip naudotis kalkuliacinėmis kortelėmis,apskaičiuojant patiekalo kainą ir išeigą.

Mūsų mokiniai noriai ruošia patiekalus Valentino dienai,kepa užgavėnėms blynus bei Kaziuko mugei gaminius.Dalyvauja renginiuose mokykloje bei už jos ribų.

Nemažai mūsų mokinių pasirenka šią specialybę mokytis Marijampolės profesinio rengimo centre ar Vilkaviškio skyriuje arba tęsia mokslus kituose miestuose.

Ikiprofesinio mokymo mokytoja Genė Žindžienė

ikiprof 1