• Suaugusiųjų savaitės akimirka

  • Atostogos...

  • Katino dienos...

  • Tolerancija

  • Suaugusiųjų savaitė

Vilkaviškio r. Giedrių jaunimo ir suaugusiųjų mokykla

 

2016 m. birželio 6-10 dienomis Giedrių jaunimo ir suaugusiųjų mokykloje šurmuliavo vasaros poilsio stovykla ,,Gyvoji versmė". Joje turiningai laisvalaikį leido penkiolika  7j-10j klasių mokiniai. Pagrindinis šios stovyklos tikslas - organizuoti kūrybingą ir prasmingą poilsį, sukurti nuoširdžią, betarpišką atmosferą, ugdyti meilę gamtai ir supažindinti su Lietuvos kraštovaizdžiu.

Stovykla vaikus viliojo kiekvieną dieną vis skirtingomis veiklomis. Pirmadienį, pačią pirmąją stovyklos dieną, vyko paskaita - praktinis užsiėmimas ,,Pirmosios pagalbos teikimo pagrindai". Tai svarbu ir aktualu kiekvienam iš mūsų. Labai dažnai nelaimė įvyksta artimiausių žmonių akivaizdoje, kai nėra šalia medicininį išsilavinimą turinčio asmens.   Sveikatos priežiūros specialistė paprastai ir suprantamai vaikams paaiškino kaip nepasimesti nelaimingo atsitikimo metu ir suteikti pirmą pagalbą kitam žmogui apalpus, užspringus, nudegus, perkaitus, kraujuojant iš žaizdos ar skęstant jūroje, upėje, ežere. Priminti ir pagrindiniai pagalbų telefonai. Kiekvienas stovyklos dalyvis gaivinimo manekeno pagalba  išbandė taisyklingai daryti įpūtimus ir krūtinės ląstos paspaudimus - veiksmus, kurie dažnai išgelbsti žmogaus gyvybę. Pasimokėme, kaip nukentėjusįjį paguldyti į stabilią šoninę padėtį. Tikimės, kad įgytas žinias moksleiviai panaudos praktikoje.

Antrąją stovyklos dieną mokiniai praleido sportuodami, vyko įvairios sportinės varžytuvės. Kūno kultūros mokytojas stovyklautojus subūrė mokyklos sporto aikštyne, susiskirstę grupelėmis varžėsi krepšinio rungtynėse, kamuolio taiklumo rungtyse.

Įpusėjus stovyklai, atkreipėme vaikų dėmesį į sveiką gyvenseną: racionalią mitybą, fizinį aktyvumą ir grūdinimąsi, darbo ir poilsio kaitą, asmens higieną ir kūno priežiūrą, žalingų įpročių atsisakymą. Turbūt niekas nedrįs ginčytis, jog kiekvienam žmogui būtinos žinios apie sveikatą ir jos išsaugojimą, nes sveikata neegzistuoja pati savaime. Ja žmogus turi rūpintis visą gyvenimą, jeigu to nepaisoma sveikatą pakeičia liga. Užsiėmimo metu, naudojantis kūno sudėties analizatoriumi, kiekvienas įsivertinome savo kūno sudėtį. Tai sudomino ne tik stovyklautojus, bet ir mokyklos bendruomenę. Gautus aparato nustatymus, surašėme į lankstinukus ,,Mano atmintinė". Juos įteikėme kiekvienam dalyviui individualiai.

Baigiantis stovyklai, be abejo, poilsinė kelionė. Juk kokia gi vasara be kelionių? Paskutines stovyklos dienas praleidome prie Baltijos jūros Šventosios gyvenvietėje. Gėrėjomės ne tik gražiu gamtovaizdžiu, bet ir išsimaudėme jūroje, žaidėme su kamuoliu bei kitaip pramogavome. Dienos pabaigoje berniukai varžėsi prieš mergaites orientacinėse varžybose, kuriose nugalėjo draugystė, vėliau kepėme dešreles ant laužo, aptardami stovyklos veiklas. Vaikai puikiai praleido laiką, mėgaudamiesi kruopščiai jiems suplanuota programa. Visi drauge linkime jiems gražios ir saugios vasaros!

 Prie stovyklos ,,Gyvoji versmė" veiklos prisidėjo mokyklos administracija, kūno kultūros mokytojas, mokyklos psichologė, sveikatos priežiūros specialistė ir mokiniai. Stovyklos organizatorius soc. pedagogas A. Pušinaitis.

 

 stovykl 2016 1

stovykl 2016 2

stovykl 2016 3

stovykl 2016 4

stovykl 2016 5

stovykl 2016 6