rastingumas ico

 

 

 

Vilkaviškio rajono Giedrių jaunimo ir suaugusiųjų mokykloje 2012 m . rugsėjo 8 d. paminėjome Tarptautinę raštingumo dieną.

 

 

 

 

Atsiliepdami į Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos ir Mažojo Princo fondo iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ rengėjų kvietimą, mokykloje iniciavome skaitymo balsu valandėlę. Jos metu 9 klasės mokiniai klausėsi mokytojos skaitomo teksto apie Pasaulio paveldą ir Lietuvą, diskutavo apie galimybę  išsaugoti tai, kas sukurta žmonijos, apie taikaus konfliktų reguliavimo būtinumą. Devintokai pradeda mokytis literatūros susipažindami su Antika, todėl peržvelgėme žmonijos istoriją kaip nesibaigiančių karų ir konfliktų virtinę, svarstėme, kokią įtaką pasaulio, valstybės likimui gali padaryti tikrai raštingi, išmanantys lyderiai ir eiliniai piliečiai. Aptarėme, kaip pakito raštingumo sąvoka nuo raštijos atsiradimo. Valandėlė baigėsi refleksija, kurios metu mokiniai išsakė patirtus įspūdžius, užrašė, kad jiems TAIKA - tai MEILĖ, TĖVAI,  LAISVĖ, DŽIAUGSMAS, KŪRYBA...

 

2012m. rugsėjo 14d. iš Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato komandos gavome tokį laišką:

Gerbiami pedagogai, mieli vaikai, moksleiviai ir visi kūrybingi dalyviai,

    Labai džiaugiamės, kad taip aktyviai ir entuziastingai minėjote Tarptautinę raštingumo dieną. Jūsų susidomėjimas tik įrodo, kiek svarbios mūsų visuomenėje su raštingumu susijusios vertybės.  Dėkojame, kad pasidalinote savo įspūdžiais ir renginio akimirkomis. Linkime Jums visiems įkvepiančių, malonių ir kuo puikiausių mokslo metų.

Daugiau informacijos ir mokyklų įspūdžiai publikuojami Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos interneto svetainėje:

 http://unesco.lt/index.php?url=minime-tarptautine-rastingumo-diena

Kviečiame prisijungti

 https://www.facebook.com/UNESCO.LT

 Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato komanda

Šv. Jono g. 11, LT-01123 Vilnius

Tel. +370 5 210 7340

Faks. +370 5 210 7343

El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 http://www.unesco.lt/